: info@tgsbelgelendirme.com | : 0532 136 34 10 | : 0216 327 09 77 English EN Turkish TR

Kurumsal Denetim Hizmetleri

Faaliyet alanınıza göre kurumsal gelişimi destekleyen proses denetimleri, Bayi ağı denetimleri, otel denetimleri, Sevkiyat öncesi muayene, gıda zinciri denetimleri, Tedarikçi denetimleri gibi işinizi doğrudan veya dolaylı etkileyen tüm faaliyetleri size özel belirlenen kontrol kriterleriyle Tarafsız ve bağımsız yaklaşımla Objektif bulgular doğrultusunda siz değerli müşterilerimize hızlı ve anlaşılır sonuç raporlarını sunuyoruz.

Tedarikçi denetimleri, Kalite Yönetim Sistemine uygun olarak üretim ve/veya hizmet olarak alınan tüm malzeme ve hizmetleri sağlayan tedarikçilerinin bağımsız ve dış gözlemci olarak sayısal ve objektif kriterlere bağlı olarak denetlenmesi ve raporlanmasıdır. Bu denetimler;

 

*Kalite Yönetim Sistemi ve kuruluş prensiplerinin gereklerinin kuruluş içinde uygunluğunu, yaygınlığını ve sürekliliğini sağlamaktır.

 

*Kuruluş ile tedarikçi arasındaki mevcut ya da potansiyel hataların raporlanması ve önlem alınmasını

 

*Hataların giderilmesi amacı ile aksiyonların hızlı bir şeklide oluşturulmasına olanak sağlar

Kuruluşların Şube veya Temsilcilik sayısı arttıkça aynı kalitede ürün veya hizmet vermesi zorlaşmaktadır. Bu nedenle bağımsız bir kuruluş ile şube/temsilcilik denetimlerini gerçekleştirerek aynı operasyonel süreçlerde belirlenen standart uygulamaların değişime uğramadan işlevselliğini koruması ve aynı kalitede ürün/hizmet sunumu sürekliliği sağlanmaktadır.

Otel denetimleri üç ana başlıktan yola çıkılarak hizmet kalitesi, müşteri memnuniyeti ve müşteri güvenliğini göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmektedir. Denetimler 2 gece konaklamalı olarak yapılmaktadır.

 

Otel enetimlerinin gerçek amacı ; Resepsiyondan başlayarak tüm proseslerini denetleyerek müşteri memnuniyeti açısından güçlü ve zayıf yönlerini açığa çıkartmaktır.

 

Denetimlerden elde edilecek verilerle otelinizin geliştirilebileceği alanlar belirlenir ve bu verileri kullanarak yapacağınız iyileştirmeler sonucunda müşteri memnuniyetini arttırma fırsatı bulacaksınız .

Kuruluşların mevzuatlara uygunluğunu, müşteri şartlarındaki yeterliliklerini veya yönetim sistemleri konularında yaptıkları çalışmaların şirket içi yapı haricinde üçüncü taraf bağımsız bir kuruluş tarafından objektif olarak değerlendirilmesi ve raporlanması hizmetidir. TGS ön denetim hizmetleri yönetim sistemleri konusunda 1 Denetim/Gün ile sınırlıdır.

 

Ön Denetimler kuruluşlara Uygunluk düzeylerini göreme konusunda rehberlik eder.

 

Asıl denetim öncesi yapılan ön denetimler asıl denetimlerin tekrarlamasını önler ve dolayısıyla zaman ve maddi kaybı en aza indirir.

Sevkiyat öncesi kontrollerde üretimin %100 tamamlanması ve malların en az %80’inin ambalajlanmış olması beklenir. Kontrol edilen numuneler, AQL standardına göre rasgele seçilir.

 

Her ürün için ortaya çıkabilecek çeşitli kusurlar söz konusudur. İncelemelerimiz, her ürünün türü, fonksiyonu, özellikleri ve diğer önemli içeriklere dayalı olarak; standartlar, mevzuatlar ve varsa müşteriye özel kriterler kullanılarak yapılır.

 

Sevkiyat Öncesi Muayene aşağıda belirtilen konu başlıklarından faydalanılarak gerçekleştirilir.

 

– Miktar
– Yerinde Testler
– Paketleme
– Müşteri Özel Gereksinimleri
– İşçilik
– Ürün Özellikleri
– İşaretleme ve Etiketleme

Kurumsal Denetim Talebi

Hızlı Teklif

x